Günümüz şartlarında işsizlik sorunu yaşanmayan bir sektör bulmak neredeyse imkansız. Birden fazla üniversite bitirmek, hatta iyi derecede yabancı dil bilmek bile bazen iyi bir iş bulmak için yetersiz kalabiliyor. Böyle bir ortamda hem kalifiye personel ihtiyacının yoğun olduğu hem de 2 ila 8 hafta arasında eğitimle uzmanlık diplomasına sahip olabileceğiniz bir meslek var: Podiatri Uzmanlığı.


Podiatri; ayak sağlığı ve bakımı üzerine hizmet veren bir branştır. Bebeklerin en az %95'i sağlıklı ayaklarla doğarken, erişkinlerin sadece %40'ının ayaklarıyla sorunu yoktur. Hareketsizlik, aşırı kilo, eksik yada yanlış uygulamalar, uygun olmayan ayakkabı seçimleri ve bazı kronik hastalıklar ayak sağlığımızı olumsuz yönde etkileyerek zamanla problemli hale getirebilir. Podiatristler ayaklarda oluşan nasır, tırnak mantarı, tırnak batması, deri mantarı, diyabetik ayak sorunları, basış bozukluklarına bağlı deformeler ve daha birçok sorunu profesyonel yöntemler ve ekipmanlarla tedavi ederler.

Podiatri Eğitimi alarak mesleki yeterliliğe sahip bir uzman olmak için 2 ila 8 hafta arasında değişen kaliteli bir eğitimden geçmek gerekiyor. Avrupa ve Dünya Standartlarında zorunlu hale gelen Medikal El ve Ayak Bakım Eğitim hedefinde üç farklı sınıflandırma yapılmaktadır. Türkiye'de Podiatri yani Medikal El ve Ayak Sağlığı Uzmanlığı eğitimini veren en ciddi kurumlardan biri olan Podiclinic Ayak Sağlığı Eğitim & Uygulama merkezi yetkilileri, Podiatri kurslarına kimlerin hangi şartlarda katılabileceği ve eğitim programları konusunda gazetemize açıklamalarda bulundular.

Sağlık Personeline de İlköğretim Mezununa da Eğitim Programı

Podiclinic Ayak Sağlığı Eğitim & Uygulama Merkezi'nde Podiatri Eğitim süreleri 2 hafta ila 8 hafta arasında değişiyor. Kurs süreleri; Sağlık sektörü çalışanları ve öğrencileri için 2 hafta, Güzellik ve Bakım Sektörü çalışanları için 4 hafta , Sağlık ve Güzellik alanlarının hiçbirinde geçmişi olmayıp sıfırdan Podiatri (Medikal Ayak Sağlığı Uzmanlığı) eğitimi almak isteyenler için 8 hafta olarak belirleniyor. Kurs sonunda öğrenciler Almanya BUNDESVERBAND Kosmetik und Fusspflegebetriebe Deutschlands Vakıf okulları tarafından onaylı ve 44 ülkede geçerli diploma alarak meslek hayatlarına başlayabiliyorlar. Mezun olan öğrenciler kendilerine ait Ayak Sağlığı Merkezlerini açabilecekleri gibi, klinikler ve hastanelerin Podoloji kabinlerinde de iş imkanlarına sahip oluyorlar. Türkiye'de Podiatri hem büyük bir ihtiyaç hem de uzman eksikliğinin yaşandığı bir sektör olduğu için kursu bitiren öğrenciler kısa sürede istihdam edilebiliyor.

Podiatri Eğitimleriyle ilgili 02124661642 ve 05322609132 numaralarından detaylı bilgi alabilirsiniz.
www.yenimeslegim.com

Öğeyi Oyla
(0 oy)

1 yorum

 • Nydia
  Nydia Pazartesi, 17 Eylül 2018 19:14 Yorum Linki

  Nice post. I was checking continuously this blog
  and I am impressed! Very useful info particularly the last part :
  ) I care for such information a lot. I was looking for this particular info for a very long time.
  Thank you and best of luck.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.