Hububat ve bakliyat işleme sektörünün uluslararası nitelikteki tek teknoloji fuarı İDMA, 04-07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 2017’de ziyaretçisiyle daha da iddialı olmaya hazırlanan İDMA, şuana kadar 16 ülkede, hububat ve bakliyat işleme sektörünü temsil eden 21 dernek ve birliğin tam desteğini aldı.

 

DARBE GİRİŞİMİNİ ŞİDDETLE KINIYOR VE VATAN HAİNLERİNİ LANETLİYORUZ!

 

Başbakan Yıldırım, grup toplantısında teröre destek verdiği belirtilen belediyelere yüklendi. "Devletten para alacaksınız, teröre aktaracaksınız, yemezler" diyen Yıldırım, "Burunlarından fitil fitil getireceğiz" diyerek konuyla ilgili düzenlemenin Meclis'e geleceğini söyledi.

Türkiye'de gün geçtikçe büyüyen bir sektör olarak karşımıza çıkan Medikal Ayak Bakımı alanında merak edilenler bu haberde!

 İstanbul merkezli olarak hizmet veren ve Almanya'dan onaylı sertifika ile yeni Medikal Ayak Bakım uzmanları yetiştiren Podiclinic Ayak Sağlığı yetkilileri, Türkiye'de Podiatrinin durumuyla ilgili önemli açıklamalar yaptılar. 

 Prof. Dr. Canan Karatay, "Dondurma bir yiyecek değildir, çocukların ve büyüklerin aldatmacasıdır" dedi.

 

Sosyal paylaşım sitesi YouTube, kullanıcı açısından birisi kötü sayılabilecek iki yeniliğini ortaya çıkardı.

Kaçak yapılaşmanın Bakırköy'deki en somut örneği Yeşilyurt Mahallesi'ndeki Özel Acıbadem International Hastanesi`nin gerçekleri, özel araştırma dosyamızla gün yüzüne çıkıyor.

Android akıllı telefon nasıl sıfırlanır? Adım adım android cep telefonu format atma işlemleri.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Paralel yapı ile mücadele, cemaatin fabrika ayarlarına dönmesi halinde sona erecek." dedi.

Dışişleri Sözcüsü Tanju Bilgiç, “Ege Denizi’ndeki NATO'ya Türkiye’nin engel çıkardığı yönündeki iddialar temelsiz ve haksızdır” dedi.

Türkiye'de vatandaşların geçen yıl bilinmeyen numaraları öğrenmek için işletmecilere yaptıkları ödeme 75 milyon liraya ulaştı.

Toprak Reformu Kanunu'nun yanlış ve eksik uygulanması birçok topraksız köylüyü mağdur etti. Bazı köylüler hiç toprak alamazken bazılarına normalin iki katı toprak verilmesi, umudunu toprak reformuna bağlayan yüzlerce ailenin umutlarını yıktı. Belediye Başkanları ve Muhtarlar aracılığıyla gerekli yerlere başvuru yaparak hakkını arayan köylüler, umudunu Bakanlar Kurulu'ndan çıkacak karara ve Başbakan Davutoğlu'na bağlamış durumda.

Trakya'da kooperatiflerden gelen yolsuzluk haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Denetimlerin yetersizliğinden faydalanan kooperatif ve birlik yöneticileri sorumlu oldukları kurumları kendi özel şirketleri gibi kullanmaktan geri durmuyorlar. Bölgedeki yolsuzluk iddialarına son olarak İpsala ilçesi Hamzadere Sulama Birliği eklendi.

 

Başbakan Yardımcısı Akdoğan'ın Kilis'te toplantı yaptığı sırada, valiliğe 100 metre mesafedeki caminin avlusuna Suriye'den atıldığı belirlenen roket mermisi düştü.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, New York'ta ki Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda düzenlenen törende Paris İklim Anlaşması'nı Türkiye adına imzaladı.

 

Güneş enerjisiyle çalışan Solar Impulse 2, dünya turuna kaldığı yerden devam ediyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından, dünyada "siyah elmas" olarak nitelendirilen trüf mantarının üretimi amacıyla çalışma gerçekleştiriliyor.

1 Kasım seçimleri sonrası gözler taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili düzenlemeye çevrildi. Taşeron işçilerin kadro düzenlemesinin detayları neler? Şu ana kadar yapılan açıklamalarda neler söylendi?


Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı Gedikli köyü, 1915-1919 yıllarında Ermeni çetelerince gerçekleştirilen katliamının izlerini taşıyor.


Hamilelerin yaz aylarında giyim, beslenme, seyahat ve tatil sırasında dikkat etmesi gerekenleri, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Zeki Salar anlattı.


'Kanada'da Arap aktivistler ve sivil toplum kuruluşlarınca "Teşekkürler Türkiye Festivali" düzenlendi.

Obama'ya büyük protesto

24 Nis 2016
25576 defa

Almanya'nın Hannover kentinde binlerce kişi, ABD ile AB arasında imzalanması planlanan serbest ticaret anlaşması TTIP’i protesto etti.

Figen Yüksekdağ, dokunulmazlıkların kaldırılmasını değerlendirirken, kendi meclislerini kurdularını, TBMM'ye muhtaç olmadıklarını söyledi.

Güney Amerika ülkelerinden Ekvador'da geçen hafta cumartesi gününden bu yana meydana gelen 2 büyük depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 654'e yükseldi.

 

Türk firmaları, 200 bin metrekarelik bir alanda kapılarını açmaya hazırlanan Chinaplas 2016'da küresel rakipleriyle rekabet edecek.

Üsküdar, Kadıköy, Sancaktepe, Beykoz, Sultanbeyli, Ataşehir, Pendik, Tuzla, Maltepe ve Ümraniye'nin bazı mahallelerinde, 26 Nisan'da elektrik kesintisi yapılacak.

Sosyal medyada sahte hesap kullanımıyla ilgili yapılan araştırmada çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Gençler, eski sevgililerini rahat takip edebilmek ve ailelerinden gizlenebilmek için sahte hesapları kullanıyor.

Günümüz şartlarında işsizlik sorunu yaşanmayan bir sektör bulmak neredeyse imkansız. Birden fazla üniversite bitirmek, hatta iyi derecede yabancı dil bilmek bile bazen iyi bir iş bulmak için yetersiz kalabiliyor. Böyle bir ortamda hem kalifiye personel ihtiyacının yoğun olduğu hem de 2 ila 8 hafta arasında eğitimle uzmanlık diplomasına sahip olabileceğiniz bir meslek var: Podiatri Uzmanlığı.