TOKİ'den 250 TL Taksitle Ev Açıklaması

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, “Başbakanımızın müjdelediği 200 bin yeni konut ile başta emeklilerimiz olmak üzere, dar gelirli vatandaşlarımızı 250 TL taksitle yuva sahibi yapmak için faaliyetlerimizi hızlandırdık” dedi.

Toplu Konut İdaresi'nin kuruluş amacının; konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak olduğunu belirten Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, "TOKİ, bunu yapmak için kurulan bir idaredir. İlk kurulduğu yıllarda, 1984-2002 yılları arasında bu fonksiyonu tam icra edememiş. 18 yılda sadece 43 bin konut icra etmiş. Fakat 58. Hükümetle 2002 yılından itibaren başlatılan konut hamlesi ile beraber, bugüne kadar 700 bine yakın vatandaşımızı konut sahibi yaptı" açıklamasında bulundu.

2023 hedefine 200 bin ilave konut

Başbakanımızın müjdelediği 200 bin yeni konut ile, başta emekliler olmak üzere, dar gelirli vatandaşları 250 TL taksitle yuva sahibi yapmak için faaliyetlerini hızlandırdıklarını belirten Turan, "2023 yılı için hedefimizi 1 milyon konut olarak belirlemiştik; emeklilerimize dönük projelendirdiğimiz özel kontenjanlarla bu hedefi 200 bin yukarı çektik. Şu ana kadar 680 bin konutu tamamladık. Bu şu demek 2023 yılına kadar yaklaşık 500-550 bin ilave konut projesi üreteceğiz. Proje, tamamen alt ve orta gelir grubuna yöneliktir. Dolasıyla amacımız 2023 yılında 5,5 milyon insanımızı ev sahibi yapmaktır" dedi.

Emekliye yüzde 25 kontenjan

Türkiye'de yaklaşık 10,5 milyon emekli vatandaşının olduğunu belirten Turan, "Emekli vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaya yönelik, devletin her kademesinde, arazi üretiminde de bir seferberlik ilan edildi. Anadolu'nun farklı illerinde başlattığımız konut satışlarında emeklilerimize özel kontenjan ayırıyoruz. Pek çok şehrimizde emeklilerimize yüzde 25'ye yakın kontenjanla ve uzun vadeli ödeme koşularıyla konut satışını gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

23 yorum

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.